BATIKENT TIKANIKLIK AÇMA

Tıkanıklık açma işlerinde, özellikle mutfak, banyo, klozet ve tuvalet gibi atık su boruları pimaş olan giderlerde demir çubuklar veya buna benzer metal cisimler kullanırsanız borulara zarar verebilirsiniz. Size ekstra masraflar çıkaracak olan bu eski teknikler yerini daha modern cihazlara bırakmıştır. Kanal açma makinaları diğer adıyla tıkanıklık açma robotları ile kırıp dökmeden tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Meydana gelen tıkanıklıklar ve çözümleri aşağıda bilginize sunulmuştur.

TUVALET AÇMA BATIKENT

Tuvalet tıkanmaları genellikle suda çözülmesi zor veya suda çözülemeyen maddelerin atılmasıyla meydana gelir. Bu istem dıışı davranışlar sizi olmadık anlarda zor duruma düşürebilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldığınızda pratik yöntemleri deneyebilir olumlu sonuç alamadığınızda en iyi tuvalet tıkanıklığı açan ustaları arayabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma işleri yapan ustalar tıkanıklık açma robotları ile kırıp dökme olmadan tıkanıklığı kısa sürede açacak ve sizi büyük bir sıkıntıdan kurtaracaktır.

LAVABO AÇMA BATIKENT

Mutfak lavaboların tıkanması; yemek kalıntıları, çay demleri, ve yağ atıkları ile oluşur. Pimaş borularda zamanla tortulaşan bu atıklar mutfak lavabosunu tıkar. Sirke, limon, karbonat ile bol sıcak su karışımı kimi zaman etkili olmazken, bazı kimyasallar etkili olabilir. Tıkanıklık açma işleri yapan ustanın önerdiği kimyasalı kullanmazsanız gider borularına zarar vereceğini de gözardı etmemelisiniz.

Banyo lavabo tıkanmalarında da durum çok farklı olmamasına rağmen tıkanıklığa sebep veren etkenler; diş macunu, sabun, saç ve sakal kıllarıdır. Tortu haline gelen ve ansızın tıkanıklığa sebebiyet veren bu etkenleri bertaraf etmenin yolu, düzenli bir şekilde tıkanıklık açan kimyasalları kullanmaktır. Tıkanıklıkların boyutu çok fazla ise, bu işte en iyi olan lavabo tıkanıklığı açma ustası ile irtibat kurmaktır. Tıkanıklık açma makinaları ile kesin çözüm sağlayan firmalar sizi büyük bir dertten kurtaracaktır.

KLOZET TIKANIKLIĞI AÇMA BATIKENT

Tuvalet tıkanıklığı kadar, klozet tıkanıklığı da sıkça görülen tıkanıklıklar arasındadır. Alaturka tuvaletlerde görülen tıkanıklıklara ilaveten, hijyenik yapısından dolayı çocukların attıkları cisimler de tıkanıklığa sebebiyet verir. Pratik çözümler arasında en etkili sistem plastik pompa ile pompalama yöntemidir. Pompanın uyguladığı basınç gider hatlarını zorlayarak hızlı bir şekilde ana hatlardan logara ulaşmasını sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, klozet tıkanıklığına yol açan nesnenin ne olduğunu bilmektir. Katı bir cisim klozete düştü ise, pompalama yöntemi tıkanıklığın açılmasından çok daha da fazla hattı kapatmaya neden olacaktır. Katı cisimler için klozetin tamamen sökülüp o şekilde çıkarılması gerekmektedir. Gerekli destek ve profesyonel destek almak istiyorsanız bu konuda en iyi eğitim almış klozet tıkanıklığı açma ustalarından yardım almalısınız.
“Tıkanıklık açma işlerini kanal açma robotlarımız ile günün her saatinde yapmaktayız.”
BATIKENT TIKANIKLIK AÇMA SERVİSİ
Küvet tıkanıklığı, teras, balkon, duşakabin ve kanalizasyon gibi tüm giderleriniz için soru ve cevapları sizin için aşağıda bilginize sunmuş bulunmaktayız.

TIKANIKLIK AÇMA İLE İLGİLİ AKLINIZDAKİ SORULAR VE CEVAPLARI

TIKANIKLIK AÇMA İŞLERİNİ NE İLE YAPIYORSUNUZ?

Eski usullerden uzak, yeni nesil tıkanıklık açma robotları ile kırıp dökmeden giderlerinizi açıyoruz.

TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Pratik yöntemler diye tabir edilen ve genellikle tüketicilerin uyguladıkları yöntemlerdir.

Lavabo giderlerinin açılmasında, karbonat sirke karışımı lavaboya dökülüp, bolca sıcak su ilave edilerek yapılan yöntemdir.

Tuvalet tıkanıklığı veya klozet tıkanıklarında, plastik pompalara ile basınç uygulanır. Pompanız yok ise, vileda püskülüne geçireceğiz poşet ile pompalama da yapabilirsiniz.

Bunlara ilaveten elbise askısı, su tesisat mağazalarında satılan spiraller, bahçe hortumları da size yardımcı olabilir.

LAVABO TIKANIKLIKLARI NASIL AÇILIR?

Lavabo tıkanıklıklarında sirke, karbonat ve sıcak su ile gideri açabilirsiniz. Pompalama yöntemi de yine lavabonun açılmasını sağlar. Pratik yöntemlerin etkisiz kaldığı durumlarda cihazlı kanal açma ustalarından destek alabilirsiniz.

TIKANIKLIK SORUNLARI BİNAYA MI AİT?

Evinizde veya yaşam alanlarınızda bir atık su gideri tıkanıklığı varsa, ana giderlerden kaynaklanan bir durum ise, binaya aitt,r. Şahsi giderlerinizde meydana gelen tıkanmalarda ise, sorumluluk daire sahibine aittir.

KLOZET GİDERİ TIKANDI NE YAPMALIYIM?

Klozet gideri tıkanıklıklarında önemli olan tıkanıklığa sebep olan nesnelerdir. Tıkanıklığa sebep olan cisimler belli olduğunda pratik yöntemler veya alanında uzman klozet tıkanıklığı açana ustadan destek alınmalıdır.

BATIKENT KANAL TIKANIKLIĞI AÇMA İŞİ NE KADAR SÜRER?

kanıklığın ve tıkanıklığa sebep olan cisimlerin durumuna göre zaman net belli olur. Kattaki tıkanıklar daha kısa sürede çözülürken, bodrum kat, giriş kat ve bahçe katlarının açılması biraz daha zaman alır.

BATIKENT KANAL AÇMA HİZMETLERİNİZ NELERDİR?

Ev ve yaşam alanlarında meydana gelen tıkanıklar;

Tuvalet tıkanıklığı açma
Lavabo Tıkanıklığı Açma
Mutfak Tıkanıklığı Açma
Banyo Tıkanıklığı Açma
Yer Süzgeci Tıkanıklığı Açma

Küvet Tıkanıklığı Açma
Duşakabin Tıkanıklığı Açma
Balkon Gideri Açma
Teras Tıkanık Açma
Bina, fabrika, okul, hastane ve AVM gibi toplu kullanım alanlarında meydana gelen tıkanıklıklar;

Rögar Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon tıkanıklığı Açma
Kanal Temizleme
Vidanjör Hizmetleri
Alt Yapı Değiştirm
Hat Ayırma
Çekvalf montajı

TIKALI TUVALET AÇMA FİYATLARI NE KADAR?

kanıklık nedenine bağlı olarak tuvalet açma işlemlerinde net bir fiyat söylemek doğru olmaz. Kattaki dairelerde meydana gelen tıkanıklıklar, bina bodrum katı, bahçe katı gibi ana hatlara yakın yerlere oranla daha uygun ve ucuz maliyetler çıkmaktadır.

GİDER TIKANIKLIĞI NASIL AÇILIR?

Tüm giderlerde pratik yöntemler daire sahipleri tarafından denenir. Bu tür yöntemlerin yeterli gelmediği durumlarda kanal açma makinaları ile işinde uzman kanal açma ustaları devreye girer.

TIKANIKLIK AÇMA KİMYASALI GİDERE ZARAR VERİR Mİ?

Bu tür ürünlerde toz kimyasallardan çok sıvı kimyasallar daha etkilidir. İçerisinde barındırdığı asitler ile suyun akışını engelleyen tortular ve tıkanıklığa sebep veren etkenler yok edilir.

Sıvı kimyasallar özellikle plastik ambalajlarda bulunur. Bu da plastiğe zarar vermediğinin en büyük kanıtıdır. Ürünleri satın aldığınızda kesinlikle kullanma talimatını okuyunuz. Yanlış kullanım sonucunda giderleriniz zarar görebileceği gibi, sağlığınızda olumsuz etkilenir.

TIKANIKLIK AÇMA HİZMETİ VERDİĞİNİZ BÖLGELER NERELER?

Merkez Batıkent olmak üzere tüm yakın civarlarda kanal açma hizmeti sunmaktayız. Liste halinde aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Yenimahalle
Batıkent Çakırlar
Ostim
Gersan Sanayi Sitesi
İvedik Organize Sanayi Bölgesi
Ergazi Mahallesi


Demetevler
Atisan
Gimat
Macunköy
Susuz
Keresteciler
Pamuklar
Şaşmaz
Turgut Özal Mahallesi
İnönü Mahallesi
Kardelen Mahallesi
İlkyerleşim Mahallesi


Uğur Mumcu Mahallesi
Kentkoop Mahallesi
Batısitesi Mahallesi
Yenibatı Mahallesi
Serhat Mahallesi
Ostim OSB.

Yuva
Karacakaya Mahallesi
Emniyet Mahallesi
Ergenekon Mahallesi
Ragıp Tüzün Mahallesi