SU KAÇAK TESPİTİ

BATIKENT SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçak tespiti cihazları ile temiz su ve atık su kaçaklarını sıhhatli ve kalıcı bir çözüm sağlayabiliriz. Bu tür cihazların birçok artıları vardır. Özellikle termal kameralar, gömülü vaziyette bulunan tesisat borularının konumunu tespit edip, kaçağın yerini noktasal göstermektedir. O bölgeye yapılan lokal müdahale ile fazla kırıp dökme işlemi yapılmadan tamiratı gerçekleştirilmektedir. Hem zamandan   hem de ekstra maliyetten tasarruf edinilmiş olunmaktadır.

Su kaçak tespit işlemlerinde kullanılan eski metotlar, kârdan çok zarar getirmektedir. Kırıp dökülerek yapılan su kaçağı bulma işleminde duvarlarınız, fayanslarınız ve zemin kalebodurlarınız zarar görecektir. Bu tür zararları tamir ettirmek için ekstra fayans ustası ile yeni bir maliyet hesabına gireceksiniz. .

Su kaçak sorunları ve bunların tespiti sadece mutfak su tesisatı için değil, banyo, tuvalet gibi tesisat borularının tüm geçtiği noktalar için geçerlidir. Öncelikle boruların hatları termal kamera ile tespit edilip, hatlar kontrol edilir ve kamera ile sızıntıların olduğu nokta kırılıp tamir edilir. Termal kamera ile su kaçak tespiti yapılamayan yerlerde akustik dinleme cihazları kullanılarak sorun giderilir.
“Su kaçak tespiti ve tamiri işlerinde gerekli destek için günün her saatinde bilgi alabilirsiniz.
BATIKENT TESİSATÇI
Aşağıda su kaçağı ile alakalı merak ettiğiniz soruları sizin için derledik. Merak ettiğiniz tüm soru ve fiyatlandırma hakkında bilgi almak için Batıkent ve civar semtlere hizmet sunan batikenttesisat.com firmamız ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

SU KAÇAĞI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

KIRIP DÖKMEDEN SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR?

Termal kameralar : Su sızıntılarının yoğunluğunu gösteren bu cihazlar ile şüphe edilen bölge taranır ve o bölge de işlem uygulanır.

Akustik dinleme cihazı : Termal kamera aksine dinleme yöntemi ile tespit edilir. Suyun akış hızındaki farklı ton sesi kaçağın belirlenmesinde etkilidir.

SU KAÇAĞI NASIL BELLİ OLUR?

Su kaçakları genellikle gözle görülmeyecek şekilde ise, fazla gelen su faturaları bunun en önemli kanıtıdır. Kombinin günlük su eksiltmesi de su kaçağını işaret eder.

SU KAÇAKLARINDA NE YAPILMALI?

Bu tür sorunlarda normal bir tesisatçı yerine bu su kaçağı işinden anlayan ve cihazları olan profesyonel bir ustadan veya kurumsal bir firmadan destek almak en iyisidir.

SU KAÇAĞI NASIL TESPİT EDİLİR?

Su kaçağının yeri belli değilse cihazlar ile tespit edilir.

SU KAÇAK TESPİTİ FİYATI NE KADAR?

Genellikle evlerde meydana gelen kaçaklarda tespit fiyatları 250,00TL iken iş yerlerinde ve fabrikalarda bu fiyat taranacak alanın durumuna göre fiyat değişkenlik göstermektedir.

ALT KATA SU KAÇIRIYOR SİGORTA KARŞILAR MI?

Alt katınıza su akıyor ise ve mülkünüzde sigortalı ise, sigortacınız ile görüşüp kapsam dahilinde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kapsam dahilinde olan mülklerde sigorta şirketi öncelikle su kaçağının olup olmadığını resimler ile belgelendirmenizi ister. Kendi anlaşmalı olduğu bir su tesisatçısı var ise, onu yönlendirir. Yok ise, yazılı teklif almanızı ve bunu sigorta şirketine göndermenizi ister. Uygun görmesi halinde su kaçağının tespiti ve tamirini sizin kontrolünüzde yaptırılmasını belirtir.

BATIKENTTE SU KAÇAK TESPİTİ YAPAN FİRMA NASIL BULURUM?

Batıkent bölgesi tesisat konusunda oldukça doygun bir bölge olmasına rağmen su kaçağı tespiti yapan bir firma noktasında ise oldukça bakirdir. Bu konuda gerekli talepleri internet üzerinden oluşturabilirsiniz. Referansı kuvvetli bir firma size yanıt verecektir.